לוגו לוק פור יו

סוגי מנעולים לבית 

מנעול הוא מכשיר מכני שניתן להשתמש בו לאבטחת דלת או שער. הוא משמש למניעת גישה לא מורשית. מנעול הוא מנגנון המונע גישה למקומות מסוימים או מגן עליהם מכניסה של גורמים לא רצויים. הוא משמש לאבטחה והגנה על מידע, נתונים ומשאבים אחרים. שימוש במנעולים רווח למניעת כניסת פורצים לבתים. הם משמשים גם לצורכי אבטחה של עסקים.

סוגי מנעולים

מנעול הוא מכשיר בעל מנגנון פתיחה וסגירה. הוא משמש לשמירה על דלתות וחלונות סגורים או פתוחים. מנעול יכול להיות פשוט, כמו בריח ומנעול, או מכשירים מתוחכמים יותר כמו מנעולים אלקטרוניים, בריח ואפילו סורקי טביעות אצבע. ישנם סוגים רבים של מנעולים, החל בפשוטים והזולים וכלה במנעולי צילינדר מתוחכמים. בסקירה זו נעבור על סוגים שונים של מנעולים שיעזרו לכם להחליט איזה מנעול הוא הנכון יותר לצרכיכם, עבור הבית שלכם.

סוגי מנעולים

המנעול הפשוט ביותר: מנעול לשונית

מנעול לשונית הוא המנעול הפשוט ביותר והוא מותקן לרוב כמנגנון נעילה בחדרים פנימיים, שהאבטחה הדרושה להם היא מינימלית. למעשה, זהו אחד מסוגי המנעולים הנפוצים והמוכרים לנו ביותר והוא נמצא לרוב בחדרי שינה ובדלתות עץ פנימיות. מנגנון הפתיחה והנעילה שלו הוא פשוט יחסית: בעת סיבוב המפתח בחור המנעול מנגנון המנעול נפתח או נסגר באמצעות סיבוב בריח בצד הדלת. אילו מנעולים זולים מאוד וניתן גם לפרוץ אותם בקלות. אשר על כן, אנחנו ממליצים להתקין אותם בחדרים בעלי חשיבות נמוכה, לצרכי פרטיות בלבד, ולא לצורך שמירה על רכוש או פריטים יקרי ערך.

מנעול חבוי

מנעול חבוי הינו מנעול חד צדדי המשמש לרוב לנעילת חלונות. הוא מספק הגנה מקסימלית מפני פורצים כיון שאינו מאפשר את פתיחת החלון מבחוץ. נוסף הוא מספק הגנה עבור ילדים קטנים שלא יקפצו החוצה.

מנעול צילינדר: אבטחה מקסימלית

זהו פטנט שנרשם בשנת 1865 על ידי לינוס ייל ג’וניור. מנעולי צילינדר נמצאים בשימוש נפוץ בבתים, משרדים ובניינים מסחריים כיוון שהם מציעים אבטחה מקסימלית. מנגנון הנעילה שלהם בנוי בצורת צילינדר (גליל) המסתובב כאשר המנעול נפתח או נסגר. כיוון שהגליל מוחזק באמצעות מנגנון נעילה לא ניתן לפתוח את המנעול ללא מפתח. מנעולים אלה מגיעים במגוון סוגים המציעים רמות אבטחה שונות.

מפתח צילינדר HIGH SECURITY למשל, מציע את רמת האבטחה המקסימלית ביותר. עקב קידוד ייחודי של פנים הצילינדר ניתן לשכפל את המפתח אך ורק עם כרטיס ייעודי אותו מחזיק בעל המפתח, ולכן, מפתח זה מציע הגנה מקסימלית מפני העתקה ושכפול המפתח על ידי גורמים לא רצויים.

לסיכום, מנעול הצילינדר מבטיח לכם אבטחה מקסימלית. מנעולי צילינדר מומלצים מאוד לבתים ולמקומות בהם תרצו אבטחה הדוקה לשמירה על רכושכם וביתכם. זהו סוג המנעול היקר ביותר אך גם הקשה ביותר לפריצה. איתו תוכלו להיות רגועים ולדעת שאתם מוגנים באופן המרבי. 

סוגי מנעולים לבית

מקצועיות וניסיון

כדאי לדעת שמנעולן עוסק במגוון תחומים מקצועיים ולכן בבואכם לבקש מפורץ מנעולים מחיר עבור שירות כדאי לוודא מראש כי הוא אכן מתמחה בתחום. יש פורץ רכבים המתמחה רק בתחום הזה ויש מנעולן המציע מגוון שירותים הכוללים פתרונות פריצת כספות, תיקון מנעולים וצילינדרים, קידוד אזעקות וכדומה.
מומלץ לקרוא באתר מהם תחומי ההתמחות של המנעולן על מנת להזמין פורץ מנעולים מקצועי או מנעולן מנוסה ובעל ידע הנדרש לעבודה אצלכם ולא תזמינו בטעות מנעולן חובבן וממש לא מקצועי. ככל שהמנעולן מקצועי יהיה יותר, כך תקבלו שירות איכותי וטוב יותר.

סוגי מנעולים לבית