לוגו לוק פור יו

שכפול מפתחות לבית 

אתם צריכים לשכפל את מפתחות הבית שלכם עקב אובדן? שותף חדש נכנס לדירה או בן שחזר הביתה? אתם במקום הנכון. שכפול מפתח הינו פעולה פשוטה יחסית שתנאיה משתנים ממפתח למפתח עקב מאפייניו השונים של המנעולים הרבים הנמצאים בשוק. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר, לספר לכם על הדברים החשובים שיש לדעת בעת שכפול מפתח. בואו נתחיל.

שכפול מפתח: סוגי מפתחות

ישנם סוגים רבים של מפתחות בשוק. החל ממפתח אפס, המפתח המוכר והמפורסם שנמצא כמעט בכל דלת פנימית, וכלה בממפתחות משוננים בעלי ראש עגול שלרוב משמשים לפתיחת דלתות עץ ודלתות פנים, מנעולי צילינדר של דלתות פלדה או מנעולי צילינדר בעלי בקרת שכפול. 

מפתח אפס: האם יש צורך בשכפול?

מפתח אפס הוא סוג המפתח הנפוץ ביותר ומותקן לרוב בדלתות בתוך הבית. הוא משמש לדלתות שהמנעול המותקן בהם אינו צילינדר. אין צורך לשכפל אותו וניתן לרכוש אותו בכל אחת מחנויות למוצרי בית או ‘טמבור’.

שכפול מפתחות לבית

מפתחות משוננים

מפתחות משוננים נפוצים מאוד גם הם בשימוש בדלתות פנים או בדלתות עץ פשוטות כגון דלתות מחסנים. הם ניתנים לשכפול באופן קל יחסית ועלות השכפול שלהם היא הנמוכה מבין כל המפתחות.

מפתחות צילינדר ללא בקרת שכפול

מפתחות צילינדר ללא בקרת שכפול (לרוב מדובר במפתחות של חברת מולטילוק או רב בריח) ניתנות גם הן לשכפול בחנויות למוצרי בית. לרוב, מדובר במפתחות השייכות לדלתות פלדלת המותקן בהם מנעול צילינדר. את המפתחות הללו ניתן לשכפל באמצעות ‘העתקת התבנית’ ליצירת מפתח נוסף.

מפתחות צילינדר בעלות בקרת שכפול

דגמים מתקדמים יותר של חברת רב-בריח ומולטילוק מציעים מנעולים בעלי מנגנון בקרת שכפול. מפתחות אלה משמשים לפתיחת מנעולי צילינדר בעלי רמת אבטחה גבוהה ולא ניתן לשכפל אותם באמצעות ‘העתקת תבנית’ הנפוצה בשכפול מפתחות רגילים. כאן, תוכלו לשכפל את המפתח אך ורק בעזרת קוד ייחודי המגיע עם הצילינדר של המפתח. מנגנון זה, מאפשר לכם רמת בטיחות והגנה גבוהה מפני שכפול המפתח אך גם מייקר מעט את עלות השכפול.

האם יש צורך להביא את המפתח איתי?

בשכפול של מפתחות צילינדר בעלות בקרת שכפול אין צורך להביא אתכם את המפתחות. תוכלו להביא אתכם את הכרטיס הקורא בלבד כיוון שבו מצוי המידע המאפשר את תהליך השכפול. את שאר המפתחות, למעט מפתח אפס, יש להביא אתכם בעת מעמד השכפול.

לסיום, למרות שישנם סוגים שונים של מפתחות מנגנון השכפול הוא מנגנון פשוט יחסית והוא נגיש ברמות שונות עבור סוגי מפתחות רבים. מנגנון השכפול הפשוט למעשה מעתיק את תבנית המפתח הקיימת ויוצר ממנה העתק. בדמי מפתחות מתקדמים יותר השכפול נעשה באמצעות קוד בלבד, ולא באמצעות שכפול תבנית במפתח.

אם שכפלתם מפתח, בדקו היטב שהוא עובד משני צידי המנעול; מבפנים ומבחוץ ושמרו עליו היטב. מפתחות הם השער לפרטיותכם. 

שכפול מפתחות לבית

מקצועיות וניסיון

כדאי לדעת שמנעולן עוסק במגוון תחומים מקצועיים ולכן בבואכם לבקש מפורץ מנעולים מחיר עבור שירות כדאי לוודא מראש כי הוא אכן מתמחה בתחום. יש פורץ רכבים המתמחה רק בתחום הזה ויש מנעולן המציע מגוון שירותים הכוללים פתרונות פריצת כספות, תיקון מנעולים וצילינדרים, קידוד אזעקות וכדומה.
מומלץ לקרוא באתר מהם תחומי ההתמחות של המנעולן על מנת להזמין פורץ מנעולים מקצועי או מנעולן מנוסה ובעל ידע הנדרש לעבודה אצלכם ולא תזמינו בטעות מנעולן חובבן וממש לא מקצועי. ככל שהמנעולן מקצועי יהיה יותר, כך תקבלו שירות איכותי וטוב יותר.

שכפול מפתחות לבית